Lead Rein Pohár

Tento celorepublikový projekt je zaměřen na věkovou kategorii dětí od tří do devíti let. U dětí se snažíme rozvíjet nejen pohybové dovednosti, ale vedeme je i k zodpovědnosti za živého tvora, protože se pravidelně podílejí na péči o svého poníka. Tím, že dětem umožníme v raném věku startovat v těchto speciálních soutěžích, posilujeme také jejich psychiku, neboť se musí naučit vyrovnat se s trémou a konkurencí.

Snažíme se děti i jejich rodiče motivovat k aktivnímu způsobu trávení volného času, k vytvoření pozitivního vztahu k pohybové aktivitě a tedy i ke zdravějšímu životnímu stylu.

Jízda na koni přispívá u dětí k všestrannému tělesnému rozvoji, posiluje schopnost soustředit se a rozvíjí i další důležité vlastnosti: houževnatost, trpělivost, smysl pro fair play, zodpovědnost a podobně.

Tento projekt zaštiťují a podporují NPS a SCHSHP ve spolupráci s ASOCIACÍ SVAZŮ CHOVATELŮ KONÍ ČR.

V roce 2015 vyšla na serveru EQUICHANNEL.CZ série článků týkajících se Lead Reinových soutěží a přípravy na ně. Odkaz na články naleznete ZDE.

V roce 2018 bude probíhat již 4. ročník této seriálové soutěže. Stejně jako v roce 2017 bude vypsána třída pro SHP, velšská třída a třída nadějí. Prosíme věnujte pozornost změnám v pravidlech - např.:

  • Na základě vyhodnocení loňského ročníku došlo ke změně podmínek třídy Nadějí.
  • Došlo ke změně ve výstroji koně - nejsou povolena třítypová udidla.
  • Došlo k upřesnění výstroje jezdce (dříve formulováno "nedoporučuje se", nyní "není povoleno") - nejsou povoleny vysoké boty, chapsy, bílé rukavice a jezdecké kalhoty tmavých barev, nebo bílé rajtky. Dále se doporučuje použití sametové přilby, případně sametového potahu na plastové přilby.

Průběžné výsledky po 5. kole naleznete ZDE.


Lead Rein Pohár 2018 opět podpořili SCHSHP (https://www.schshp.cz/) a ASCHK ČR. Děkujeme


Generálním sponzorem Lead Rein Poháru 2018 je společnost Sehnoutek a synové, s.r.o.

Mediálním partnerem Lead Rein poháru je server EQUICHANNEL.CZ

Lead Rein pohár 2017 podpořily následující společnosti:

 

Pygmalino, s.r.o.

Pan Ing. Pavel Široký

Pepe Farm A -

Sedlářství p. J. Vodičky

 

Čelenky pro koně

Paní Pavla Ovečková ASCHK ČR


 

 

Děkujeme za podporu

TOPlist