Individuální předvedení v jezdeckých SVT

Každá jezdecká SVT sestává ze společné části, která je následována individuálním předvedením, o které Vás posuzovatel požádá. U každé SVT je dáno, co by individuální předvedení mělo obsahovat. V případě LR je to předvedení v kroku a klusu, v případě FR bude požadováno předvedení v kroku, klusu a pracovním cvalu na obě ruce. V OR bude chtít posuzovatel vidět předvedení v kroku, klusu a pracovním cvalu na obě ruce a předvedení prodlouženého cvalu. V Drivingových třídách se očekává předvedení v kroku, klusu a prodlouženém klusu, posuzovatel může požadovat i zacouvání.

V roce 2016 jsme pro Vás připravily úlohy, které byly požadovány na většině akcí (viz níže). Ve výstavním kruhu samozřejmě může nastat i situace, kdy posuzovatel požádá účastníky prostřednictvím stevarda o zajetí jím určené úlohy (nemusíte mít obavy, stevard vše srozumitelně vysvětlí). Třetí možností je, že Vás posuzovatel požádá, abyste předvedli svoji "show". Pokud máte připravenou vlastní úlohu z domova, předvedete co jste natrénovali. Pokud úlohu připravenou nemáte, nepropadejte panice. Vždycky můžete zajet jednu z úloh uvedených níže.

Pokud si doma připravujete úlohu pro konkrétní SVT, měla by vždy obsahovat předepsané prvky. Ty můžete poskládat tak, aby vynikly Vaše jezdecké přednosti a schopnosti Vašeho koně. Myslete však nato, že úloha by měla být přiměřeně dlouhá, bez "hluchých" míst.

Níže uvádíme úlohy, jejichž předvedení může být na některých akcích předepsané. Kliknutím na obrázek otevřete úlohu v novém okně.

Nezapomeňte, že ke korektnímu předvedení kterékoliv úlohy patří i to, že efektivně využijete celý prostor, který se Vám ve výstavním kruhu nabízí.

imageLead Rein - úloha "osmička"

Pokud si posuzovatel vyžádá předvedení této úlohy, měli byste vykroužit korektní osmičku v pravidelném tempu.

 


imageFirst Ridden

Při nácviku a předvedení této úlohy doporučujeme se zaměřit na korektní a plynulé přechody. Velmi důležité je, abyste při provádění diagonální změny směru neohrozili ostatní účastníky stojící v řadě.
 


imageJunior Ridden

Tato speciální výstavní třída se na některých akcích vypisuje pro začínající juniory, kteří se nemohou z důvodu věku jezdce, nebo KVH ponyho účastnit klasické FR třídy, ale jejich jezdecké dovednosti zatím nestačí na účast v Open Ridden třídě. Požadavky kladené na jezdce a koně v Junior Ridden jsou totožné jako ve třídě First Ridden. Při nácviku a předvedení této úlohy doporučujeme se zaměřit na korektní a plynulé přechody. Velmi důležité je, abyste neohrozili účastníky stojící v řadě.


imageOpen Ridden

Při nácviku a předvedení této úlohy se zaměřte na korektní a plynulé přechody. Zřetelný by měl být i přechod mezi pracovním a prodlouženým cvalem. Velmi důležité je, abyste při změně směru neohrozili účastníky stojící v řadě.

 


imageDriving

Při nácviku a předvedení této úlohy se zaměřte na korektní tempo. V prodlouženém klusu na diagonálách by měla maximálně vyniknout mechanika pohybu Vašeho koně. Nezapomeňte, že v drivingu se necválá.

 


TOPlist